Ortaokulu veya imam-hatip ortaokulunu bitirmiş ve öğretim yılının başlayacağı tarihte 18 yaşını bitirmemiş olması yeterlidir.

Kayıtlar, öğrencinin e-Okul sistemi veya denklik belgesindeki bilgilerine göre yapılır. Öğrenci kayıtlarımızda veya nakillerde TEOG puanı esas alınmaz.

0224 647 15 15 – 0542 647 15 15 Okul telefonları üzerinden gelen aday öğrenci başvuruları veli ve öğrenci işleri sorumluları tarafından kayıt kabul sorumlusuna iletilir. Başvuru yapan veli ile telefon görüşmesi yapılarak okula davet edilir. Aday veli okula geldiğinde okul uygulamaları ve eğitim programı hakkında bilgilendirilir. Kayıt yaptırmak istemeleri halinde yönetmelik hükümleri doğrultusunda ön kayıtları yapılır.

Ön kayıt için başvuru yapan öğrencilerle rehberlik birimi tarafından gelişimsel özelliklerini değerlendirmek için “öğrenci tanıma çalışması” yapılır. Değerlendirme çalışmasının sonucu veli ile paylaşılır.

Başvuru sırasına göre aday kayıtları alınır. Boş kontenjan olması durumunda başvuru sırasına göre öğrenci kesin kayıtları yapılır.

Okulumuz , Milli Eğitim Bakanlığımızca, Özel okullarda okuyacak öğrenciler için ödenecek olan EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEĞİ kapsamındadır.